Szkoła Podstawowa nr 56

im. Henryka Sławika w Katowicach

  
foto 06

Dnia 10.09.2019 w naszej szkole odbył się pokaz zajęć karate, w którym udział wzięli uczniowie klas 1-3. Dzieci miały możliwość uczestniczenia w minitreningu, który zostal przeprowadzony przez jednego z najbardziej utytułowanych karateków. Tomasz Najduch - zawodnik polskiej kadry narodowej, medalista Pucharu Świata, 5-krotny mistrz Europy oraz 11-krotny mistrz Polski, podczas zajęć zachęcał naszych uczniów zgłębiania tajników tej sztuki walki oraz do udziału w lekcjach w Katowickim Klubie Sportowym "Karate".

Czytaj więcej...

foto 10

Pierwsza w tym roku akcja Szkolnego Koła Wolontariatu.

Uczniowie SP 56/ZSO nr 2 wzięli udział w akcji " Podaj łapę" organizowanej przez Spółdzielnię Mieszkaniową SILESIA.

Czytaj więcej...

foto 09

Jak co roku nasi uczniowie dołączyli do akcji SPRZĄTANIA ŚWIATA . Młodsze klasy sprzątały teren przyszkolny a starsze okolice lasu w Ochojcu. Temat tegorocznej edycji to "Nie śmiecimy - sprzątamy - zmieniamy!"

Czytaj więcej...

foto 06

W dniu dzisiejszym uczennice klas 5 i 6 miały okazję wziąć udział w warsztatach tanecznych prowadzonych przez nasze absolwentki Natalię i Olivię. Młode tancerki pod czujnym okiem starszych koleżanek poznawały tajniki hip-hop’u i jazz’u.
Niezmiernie miło było obserwować zaangażowanie naszych byłych uczennic, które znalazły czas żeby podzielić się swoją pasją i wiedzą z kolejnym pokoleniem SP 56.

Bardzo Wam dziękujemy !!!

Czytaj więcej...

foto 3

Sala sesyjna Urzędu Miasta Katowice od dzisiaj nosi imię patrona naszej szkoły Henryka Sławika. Reprezentacja SP 56 była obecna na sesji Rady Miasta, gdzie Prezydent Miasta Katowice dr Marcin Krupa oraz Pan Michał Luty, inicjator, wnioskodawca, wieloletni wiceprezydent Katowic odsłonili pamiątkową tablicę z wizerunkiem Henryka Sławik

Czytaj więcej...

foto 01

Uczniowe klasy pierwszej przywitali oficjalnie Jesień. Klasę przystroiły przyniesione przez nich skarby lasu - kasztany, żołędzie, szyszki, orzechy, przepiękne kolorowe liście, a także grzyby. Nowopowstały "Kącik przyrodniczy" jest po prostu przepiękny. Pierwszaki wykonały również pracę plastyczną (wyklejankę) pt. "Kolory jesieni", którą można podziwiać na naszym szkolnym korytarzu w gablocie klasy I.

Czytaj więcej...

foto 01

 W tym roku uczniowie naszej szkoły włączyli się w ogólnopolską kampanię BohaterON – włącz historię!. Jej celem jest uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promowanie historii Polski XX wieku. Uczniowie kl. 5a, 6a i 6 b własnoręcznie przygotowali kartki, które trafią do żyjących powstańców.

Czytaj więcej...

foto 06

11 października uczniowie klasy pierwszej wzięli udział w pasowaniu na ucznia Szkoły Podstawowej nr 56. 📚✏️✒️
W tym wielkim dla nich dniu towarzyszyli im rodzice, nauczyciele i uczniowie z kl. 2 i 3.
Po złożeniu ślubowania Pan Dyrektor Sławomir Jarzyna uroczyście pasował każdego pierwszoklasistę na ucznia SP 56.
Na zakończenie pierwszaki podarowały swojej pani piękny własnoręcznie wykonany prezent.

Czytaj więcej...

foto 05

Uczniowie klasy I wzięli udział w zajęciach edukacyjnych przeprowadzonych przez funkcjonariuszy Policji, którzy w ramach akcji "Bezpieczna droga do szkoły" odwiedzili naszą szkołę oraz przybliżyli naszym nowym uczniom wiadomości dotyczące bezpieczeństwa na drodze.

Czytaj więcej...

foto 09

W ramach obchodów Święta Niepodległości w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia, której elementem było wspólne odśpiewanie pełnej wersji Hymnu Polski o godz. 11.11.

Czytaj więcej...

foto 07

12 listopada naszą Naszą szkołę odwiedzili studenci pierwszego roku Politechniki Śląskiej Wydziału Mechaniczno Technologicznego. Przedstawili oni techniki programowania i konstruowania robota z klocków Lego Mindstorms. Zajęcia odbyły się w klasach 1-3.

Czytaj więcej...

foto 21

Nasi uczniowie zostali zaproszeni do projektu realizowanego przez BWA w Katowicach od 2012 roku. Braliśmy udział w warsztatach prowadzonych przez artystkę Honoratę Martin 8 listopada.Wystawa prac i naszych zdjęć będzie prezentowana w BWA wkrőtce. Cieszymy się bardzo😁😆😄
Ciekawie jest doświadczać sztuki inaczej.🎨📸🗿

Czytaj więcej...

foto 03

27 listopada kolejny raz na terenie naszej szkoły odbyła się Integracyjna Spartakiada Sportowa Przedszkolaków, w której wzięły udział przedszkola integracyjne miasta Katowice .Całą imprezę przygotowały jak co roku Panie Anna Myszor oraz Grażyna Kuczmik, a nasze uczennice, pod opieką p. Kamili Chodór, uświetniły całość swoimi popisami tanecznymi. 

Wszyscy wspaniale zmierzyli się z konkurencjami, choć nie wszystkie należały do łatwych. Zawodnicy, za podjęty trud, zostali uhonorowani nagrodami i medalami .Udział w każdym wydarzeniu sportowym jest dla dziecka niesamowitym przeżyciem, cieszymy się, że wspólnie możemy uczestniczyć w tego typu imprezach, a jako organizatorzy aktywnie działać na polu integracji i propagowania zdrowego, sportowego stylu życia.

Czytaj więcej...

foto 08a

W dniu 11 grudnia 2019 naszą szkołę odwiedził Waldemar Cichoń autor książki dla dzieci "Cukierku, Ty Łobuzie". W spotkaniu wzięli udział uczniowie klas I-III, dowiedzieli się jak powstał pomysł na napisanie historii o Cukierku. Po spotkaniu chętne osoby mogły zakupić książki z autografem autora.

Czytaj więcej...

Copyright © Szkoła Podstawowa nr 56 im. Henryka Sławika w Katowicach