Szkoła Podstawowa nr 56

im. Henryka Sławika w Katowicach

  
2020 05 20 konkurs

 

Wschody i zachody słońca- nadzieja na dziś i jutro

CELE KONKURSU:
Rozwijanie zainteresowań sztuką fotografii wśród uczniów.
Upowszechnianie i popularyzacja fotografii jako dziedziny sztuki.

Czytaj więcej...

foto 19
 

04 marca do naszej szkoły przyjechało mobilne Planetarium "Orbitek". Uczniowie klas od I do VI uczestniczyli w seansach poświęconych budowie naszego Układu Słonecznego. Podziwialiśmy kratery na Księżycu, pierścienie Saturna, najwyższą górę na Marsie, wszystkie znaki Zodiaku i wiele innych elementów. Oglądaliśmy widomą wędrówkę Słońca po sklepieniu niebieskim w pierwszych dniach pór roku. W trakcie trwania seansu leżeliśmy i patrzyliśmy w niebo. Było super!

Czytaj więcej...

foto 13
 

27 lutego odbył się w naszej szkole konkurs "Mam talent". Wszystkim występującym gratulujemy odwagi i niewątpliwie dużych talentów.

WYNIKI KONKURSU „MAM TALENT”

Czytaj więcej...komunikat dyrektora
 

Z uwagi na stan epidemiologiczny w mieście Katowice i odnotowywany stały wzrost liczby zakażonych, biorąc po uwagę, iż w opinii z dnia 20 maja 2020 roku Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Katowicach nie rekomenduje uruchamiana od dnia 25 maja 2020 roku przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych i klas od I-III w szkołach podstawowych w Katowicach.
Na podstawie § 18 ust. 2 pkt 2 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach (Dz. U. z 2003 r. Nr 6, poz. 69 z późn. zm.) zawieszam zajęcia opiekuńczo-wychowawcze oraz zajęcia rewalidacyjne odbywające się na terenie Szkoły Podstawowej nr 56 oraz zajęcia rewalidacyjne na terenie V Liceum Ogólnokształcącego do dnia 29 maja 2020 roku.

 

Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Katowicach
Sławomir Jarzyna

foto 11
 

Dzień Języka Ojczystego w klasie piątej i szóstej. Podczas zajęć rozmawialiśmy na temat wyjątkowości j.polskiego, rozwiązywaliśmy frazeologiczną krzyżówkę i utrwalaliśmy wiadomości na temat polskich przysłów . Korytarze naszej szkoły ozdobiły plakaty z aforyzmami na temat języka i ciekawostkami dotyczącymi naszego języka ojczystego.

Czytaj więcej...

foto 13
 

21 lutego 2020 roku odbyło się w naszej bibliotece pasowanie na czytelnika.

W imprezie wzięli udział uczniowie klasy I a. Głównym celem tego spotkania było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej.

Czytaj więcej...

foto 07
 

Dziś klasa 1a, 2 a i 2 b odwiedziła Jednostke Ratowniczo-Gaśniczą nr 1 w Katowicach. 👨‍🚒👩‍🚒

Czytaj więcej...

foto 01
 

Wczoraj nasi uczniowie klas I-III uczestniczyli w DRUŻYNOWYM PUCHARZE KATOWIC w pływaniu z elementami Ratownictwa Wodnego.

Gratulacje za zajęcie IV miejsca.

Czytaj więcej...

2020 01 31 tommed
Zakres opieki stomatologicznej 

pdf

foto 01

Szkolne Koło Wolontariatu zachęca do zbierania zakrętek, które przekazujemy na wsparcie rehabilitacji Kacperka.

Wkręć się z nami w pomaganie. 💪👍

Czytaj więcej...

 

2020 02 27 rece

Przekazujemy rekomendacje Ministra Edukacji Narodowej w zakresie profilaktyki zdrowotnej w związku z pojawiającymi się przypadkami zachorowań na koronawirusa.

Prosimy:

  • o przestrzeganie podstawowych zasad higieny, w tym np. częstego mycia rąk z użyciem ciepłej wody i mydła oraz ochrony podczas kaszlu i kichania;
  • o zapoznanie się i stosowanie się do instrukcji dotyczącej mycia rąk oraz innych zasad dotyczących higieny osobistej;
  • aby rodzice nie posyłali przeziębionych i chorych dzieci do szkoły;
  • o zachowanie spokoju, jeśli nie było kontaktu z osobą chorą, nie ma powodu do obaw;
  • rodziców, których dziecko wróciło z terenów występowania koronawirusa i ma objawy grypopodobne, aby bezzwłocznie powiadomili najbliższą stację sanitarno-epidemiologiczną, zgłosili się do oddziału zakaźnego lub oddziału obserwacyjno-zakaźnego;
  • o sprawdzanie na bieżąco komunikatów publikowanych na stronach Głównego Inspektoratu Sanitarnego i Ministerstwa Zdrowia.

Czytaj więcej...

foto 01

Nasi uczniowie wspierają WOŚP.

Brawo Wy 💪 👌 👍 👏 ♥️

Czytaj więcej...

foto 09

Boże Narodzenie to czas magii, radości i miłości.
Wszyscy z niecierpliwością czekamy na te święta. W atmosferę świat Bożego Narodzenia naszą szkołę wprowadzili uczniowie klas 6a, 6b i 5a, przedstawiając jasełka. Dzieci w przepięknych strojach mogły kolejny raz ukazać wszystkim historię Maryi i Józefa. Sceny z życia nowonarodzonego dzieciątka, pasterzy oraz aniołów były przeplatane kolędami w wykonaniu naszych najmłodszych uczniów z klasy 1a.🎄🎆✨😊

Czytaj więcej...

Copyright © Szkoła Podstawowa nr 56 im. Henryka Sławika w Katowicach