Szkoła Podstawowa nr 56

im. Henryka Sławika w Katowicach

  
foto 07

21.02.2021 w Polsce obchodzony był Dzień Języka Ojczystego. Nasza szkoła również nie zapomniała o tym jakże ważnym dla nas dniu. W klasach 1-3 odbył się konkurs na "Mistrza Pióra" i tak zwycięzcami zostali:
Klasa I - Hania
Klasa II - Lena
Klasa IIIa - Malwina
Klasa IIIb - Szymon
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom i gratulujemy zwycięzcom.

Czytaj więcej...

02 logo

Szanowni Państwo, serdecznie zapraszam Społeczność Naszej Szkoły na wykłady i seminaria otwarte Uniwersytetu Śląskiego Dzieci - online, które odbędą się w najbliższą sobotę, tj. 27 lutego br. Sobotni program dedykowany jest dzieciom i młodzieży, naturalnie należy dokonać wyboru tematyki zgodnie z dojrzałością młodego człowieka oraz zainteresowaniami i pasjami.Rodzicom zaproponowany został wykład, który być może ułatwi zrozumienie złożonych problemów współczesnego modelu edukacji. Publikujemy Państwu program oraz informacje, w jaki sposób należy się zgłosić, aby uzyskać linki do wykładów. W odpowiedzi na zgłoszenie otrzymają Państwo linki do wydarzeń - w piątki wieczorem lub w soboty rano - przed wykładami.

Gorąco zachęcamy.

Czytaj więcej...

2021 06 10 Powstania slaskie

25 maja 2021 roku został przeprowadzony szkolny konkurs wiedzy dotyczący powstań śląskich. W ten sposób upamiętniliśmy 100 rocznicę plebiscytu na Górnym Śląsku i wybuchu III powstania śląskiego.
Dziękujemy uczniom za udział w konkursie, a zwycięzcom gratulujemy!

I miejsce: Mikołaj Borszcz
II miejsce: Helena Wabik
III miejsce: Aleksandra Zgoła
Wyróżnienie: Rozalia Tarasek

Nagrody w konkursie zostały ufundowane przez Radę Rodziców SP 56, Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego, Wydawnictwo Literackie i Bibliotekę Śląską.

2021 06 25 zak roku 01

Gratulujemy wszystkim uczniom wspaniałych świadectw, dziękujemy rodzicom za współpracę i raz jeszcze życzymy wszystkim słonecznych i bezpiecznych wakacji.

Do zobaczenia 1 września 🌍✈️⛵🛳️🌞🪂🌊

Czytaj więcej...

2020 08 29 ulotka Koronawirus mini

 

Procedury bezpieczeństwa w okresie pandemii Covid-19
na terenie Szkoły Podstawowej nr 56 w Katowicach
  pdf

2020 08 29 10 zasad dla ucznia mini

2020 08 29 Bezpieczny powrot do szkoly mini

foto 18

Uczniowie klasy VIIa pod kierunkiem dr Joanny Knapek wzięli udział w dniu 15 września 2020 roku w warsztatach w Galerii Biura Wystaw Artystycznych w Katowicach. Warsztaty prowadził artysta sztuk wizualnych, twórca rzeźb, instalacji, fotografii Michał Smandek. Dzieło, które powstało w ramach naszych działań, zostanie zaprezentowane w Galerii BWA w ramach trwającej wystawy pt.: Komorebi — ekoprojekt (nie tylko) dla dzieci.

Czytaj więcej...

foto 03

25 września w naszej szkole odbyły się warsztaty taneczne. Kolejny już raz pasją do tańca dzieliła się z naszymi uczniami nasza absolwentka Natalia. W imieniu Natalii serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy pragną rozpocząć swoją przygodę z tańcem na zajęcia do szkoły tańca Feel It.

www.facebook.com

Czytaj więcej...

foto 02

30.09. uczniowie klas 1 - 4 wzięli udział w pokazie Katowickiego Klubu Sportowego Karate.

Na zajęciach zaprezentowano typowy trening i walki zawodników. Uczniowie mieli również okazję wykonać kilka ciosów i przekonać się o swojej siłę.

www.facebook.com

Czytaj więcej...

foto 05

Pierwszy wyjazd za nami!
Klasa 3a i 3b na basenie w ramach projektu miejskiego "Ryba w wodzie".

Czytaj więcej...

foto 01

Klasy IIa, IIIa oraz IIIb wybrały się w różne części lasu, aby świętować obchody Dnia Drzewa🌳

Klasy III poszukiwały oraz zbierały znalezione dary jesieni, zaś klasa IIa odbyła zajęcia plastyczne w plenerze pt. "Jesienny pejzaż". 🍁🍂

Czytaj więcej...

foto 03

Dziś w naszej szkole odbył się pokaz mody jesiennej,w którym udział wzięli wszyscy uczniowie z klas 1-3 🍂🍁

Czytaj więcej...

foto 20

26.10. w klasie 3a w ramach innowacji pedagogicznej "Uczymy innych" odwróciły się role. Ala i Emilka poprowadziły zajęcia z zakresu marzeń o zwierzętach domowych.

Przygotowały ciekawe pomoce dydaktyczne i zabawy. Dziewczynki dobrze się bawiły ucząc innych. Brawo!

Czytaj więcej...

Copyright © Szkoła Podstawowa nr 56 im. Henryka Sławika w Katowicach