Szkoła Podstawowa nr 56

im. Henryka Sławika w Katowicach

  
brenna 01
W środę, 5 czerwca klasy pierwsze wybrały się na całodniową wycieczkę do Brennej. Głównym punktem programu była wizyta w Koziej Zagrodzie. Właściciele stworzyli w Brennej miejsce, gdzie wszystko to, co mieści się w słowie góralszczyzna jest na wyciągnięcie ręki. W budynku, będącym repliką drewnianej chałupy z 1928 r., można wziąć udział w różnych warsztatach regionalnych. Uczniowie samodzielnie robili serki oraz poznali tradycyjne, góralskie instrumenty. Jak sama nazwa miejsca wskazuje nie mogło zabraknąć zwierząt. Karmienie kóz było dla dzieci największą atrakcją. Na zakończenie wspaniałego pobytu dzieci piekły kiełbaski. W drodze do autokaru zatrzymaliśmy się na lodach i placu zabaw. Pogoda dopisała dlatego postanowiliśmy sprawdzić jak zimna jest woda w Brennicy.

 

Copyright © Szkoła Podstawowa nr 56 im. Henryka Sławika w Katowicach