planetarium 04
26 kwietnia uczniowie klasy 3a wzięli udział w wycieczce do Śląskiego Planetarium w Chorzowie. Największe wrażenie na uczniach zrobiło ,,serce” Planetarium Śląskiego, czyli ważący ponad dwie tony potężny projektor, który odtwarza wygląd nieba. Ekranem projekcji jest największa w kraju kopuła o średnicy 23 metrów. Właśnie tam obejrzeli dwugodzinny seans dydaktyczny pt. „Królestwo planet”, który pozwolił im usystematyzować i pogłębiać wiedzę o Układzie Słonecznym, a także poznać miejsce Ziemi i innych planet we Wszechświecie.
Następnie uczniowie udali się na warsztaty w stacji klimatologicznej, gdzie poznali wiele ciekawostek z zakresu różnorodności opadów atmosferycznych, pomiaru temperatury, wiatru oraz zmian zachodzących podczas wędrówki Słońca. Wszyscy wrócili zadowoleni i bogatsi o zdobytą wiedzę i doświadczenia.