Szkoła Podstawowa nr 56

im. Henryka Sławika w Katowicach

  

2020 08 20 wyprawka

  • Piórnik
  • Zeszyty
  • Artykuły do zajęć plastycznych
  • Dodatkowo

Czytaj więcej...

tornister 02
Okres wakacji to dla wielu rodziców czas zakupu wyprawki szkolnej dla swoich pociech. Dlatego dbając zdrowie i bezpieczeństwo dzieci, szczególnie uczęszczających do klas I-III szkół podstawowych, chcemy zwrócić uwagę na dobór odpowiedniego plecaka oraz przyborów szkolnych.

Czytaj więcej...

pieniny 05
W ubiegły piątek klasy drugie wybrały się na wycieczkę w Pieniny. Dzień przepełniony był górskimi wędrówkami po Wąwozie Homole, który zaskoczył wszystkich swoim pięknem. Dzieci mogły odpocząć na polanie, zakupić pamiątki oraz pobawić się na tamtejszym placu zabaw. Po południu wszyscy udali się na rejs po Jeziorze Czorsztyńskim, a nastepnie na spacer po zaporze przy zamku i lody. Wszyscy wrócili zmęczeni i zachwyceni.
Dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy wybrali się z nami, by wspierać nauczycieli w opiece nad dziećmi❤️

Czytaj więcej...

projekt 09
Projekt realizowany z klasą 7a pt. "Kopiujemy Mistrzów".

Czytaj więcej...

nospr 06
11 czerwca klasa 1b miała okazję uczestniczyć w warsztatach muzycznych zorganizowanych przez NOSPR. Uczniowie doświadczyli muzyki w różnych jej przejawach. Mogli ją poczuć poprzez aktywne słuchanie i ruch, zobaczyć poprzez wizualizację oraz wspólnie tworzyć z wykorzystaniem różnorodnych instrumentów. Dowiedzieli się również czym jest akustyka i sprawdzali jaką akustykę mają różne pomieszczenia NOSPRu. Główną atrakcją było zwiedzanie sali koncertowej i podziwianie okazałych organów. W przyszłym roku na pewno tam wrócimy, po kolejną, muzyczną przygodę!

Czytaj więcej...

obrazy 19
Sztuka jest ważnym elementem życia, pozwala nam wyrazić swoje uczucia, dać upust swojej ekspresji. To ona pozwala często spojrzeć nam inaczej na otaczającą nas rzeczywistość. Uczniowie klasy 2a stworzyli reprodukcje dzieł malarstwa i nie tylko, w których za pomocą stroju, mimiki, postawy czy odpowiednich scenerii spróbowali odtworzyć dane dzieło. Uczniowie oraz ich rodzice wykazali się niesamowitą kreatywnością i talentem. Zapraszamy do galerii zdjęć 📸

Czytaj więcej...

brenna 01
W środę, 5 czerwca klasy pierwsze wybrały się na całodniową wycieczkę do Brennej. Głównym punktem programu była wizyta w Koziej Zagrodzie. Właściciele stworzyli w Brennej miejsce, gdzie wszystko to, co mieści się w słowie góralszczyzna jest na wyciągnięcie ręki. W budynku, będącym repliką drewnianej chałupy z 1928 r., można wziąć udział w różnych warsztatach regionalnych. Uczniowie samodzielnie robili serki oraz poznali tradycyjne, góralskie instrumenty. Jak sama nazwa miejsca wskazuje nie mogło zabraknąć zwierząt. Karmienie kóz było dla dzieci największą atrakcją. Na zakończenie wspaniałego pobytu dzieci piekły kiełbaski. W drodze do autokaru zatrzymaliśmy się na lodach i placu zabaw. Pogoda dopisała dlatego postanowiliśmy sprawdzić jak zimna jest woda w Brennicy.

Czytaj więcej...

d dziecka 01
Dzień Dziecka w naszej szkole obchodzony byl przez cały tydzień. Z tej okazji klasy drugie oraz klasa trzecia wybrały się na lody, a klasy pierwsze do sali zabaw. Rada Rodziców oraz Samorząd Uczniowski przygotowali dla wszystkich uczniów słodką i kolorową niespodziankę. Była wielosmakowa wata cukrowa i pojawiły się wielobarwne wesołe makijaże.

Czytaj więcej...

wycieczka 04
Uczniowie klasy 6a i 7a uczestniczyli w dwudniowej wycieczce do Kotliny Kłodzkiej. Zwiedzili kopalnię złota w Złotym Stoku, zdobyli Szczeliniec Wielki - największy szczyt w Górach Stołowych. Następnie spacerowali po Kudowie-Zdroju, a także uliczkami magicznego Kłodzka. Podróż swoją zwieńczyli odwiedzinami Twierdzy Kłodzkiej.

Czytaj więcej...

karta 12
29 maja przeprowadzony został Egzamin praktyczny "Karta Rowerowa". Wszyscy zdali wspaniałe. Brawo. Życzymy bezpiecznej jazdy.🚲🚦

Czytaj więcej...

silesia 01
Nasze wolontariuszki uatrakcyjniały swymi artystycznymi zdolnościami organizowany przez Spółdzielnię Mieszkaniową SILESIA oraz ZSP nr 22 festyn z okazji Dnia Dziecka.

Czytaj więcej...

rodzice 02
23 maja klasę 2a odwiedzili rodzice naszego ucznia Igora - Magdalena Szczęsna & Krzysztof Szałek, którzy przygotowali i przeprowadzili wspaniałe, ciekawe i niesamowicie inspirujące zajęcia. Nasi goście opowiedzieli dzieciom o tym jak powstawała ich książka pt. "Cały ten Kostek, czyli rok szkolny na wesoło", skąd wzięła się inspiracja na tę książkę, odpowiedzieli również na mnóstwo pytań dzieci m.in. czy Kostek naprawdę istnieje❓️ czy będą kolejne czesci ksiażki ❓️oraz wiele wiele wiele innych. 

Czytaj więcej...

borki 01
Klasy 4a i 5a brały udział w dwudniowej wycieczce do Centrum Aktywnego Wypoczynku w Borku i kopalni soli w Bochni. Uczniowie mieli okazję uczestniczyć w wielkiej wyprawie Solnym Szlakiem i potyczkach sportowych. Były to wspaniałe zajęcia integrujące zespoły klasowe. Wiele emocji wzbudziło również zwiedzanie najstarszej w Polsce kopalni soli kamiennej. Uczestnicy wycieczki mogli dowiedzieć się różnych ciekawostek na temat wydobywania “białego złota”.

Czytaj więcej...

kodowanie 01
W drugim semestrze roku szkolnego klasa 1b, w ramach lekcji edukacji wczesnoszkolnej, rozpoczęła swoją przygodę z kodowaniem i programowaniem. Realizowaliśmy tematykę lekcji z wykorzystaniem maty do kodowania, tworzyliśmy proste kody, uczyliśmy się współrzędnych. Zapoznaliśmy się z robotem Dash, którego uczniowie pieszczotliwie nazwali Ptysiem. Ptyś towarzyszył nam podczas przerabiania treści matematycznych i przyrodniczych. 

Czytaj więcej...

Copyright © Szkoła Podstawowa nr 56 im. Henryka Sławika w Katowicach