Szkoła Podstawowa nr 56

im. Henryka Sławika w Katowicach

  
pasowanie 01
W poniedziałek, 16 października Dzieci z klas pierwszych oficjalnie stały się pełnoprawnymi uczniami naszej szkoły. Pasowanie na ucznia to jedno z ważniejszych wydarzeń w szkolnym kalendarzu. Dzieci z wielkim zaangażowaniem brały udział w próbach. Z jednej strony cieszyły się na ten wyjątkowy dzień, z drugiej zaś nie ukrywały, że pierwszy występ w szkole jest dla większości powodem do stresu. 

Cała uroczystość składała się z trzech części. Pierwsza, artystyczna. Druga, podczas której uczniowie przechodzili egzamin i trzecia, ostatnia czyli ślubowanie połączone z pasowaniem. Dzieci recytowały wiersze, śpiewały piosenki oraz grały na instrumentach. Dumnie podchodziły do pasowania i odbierały swoje pamiątki. Następnie każda klasa pozowała do pamiątkowego zdjęcia, a na sam koniec wszyscy udaliśmy się na słodki poczęstunek, który został przygotowany przez Rodziców.

Dziękujemy Panu Dyrektorowi za obecność i miłe słowa skierowane do wszystkich Uczniów klas pierwszych.

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy byli zaangażowani w przygotowania do tego ważnego wydarzenia. Całej obsłudze szkoły, uczennicom klasy trzeciej za poprowadzenie całej uroczystości, uczniom za pomoc w obsłudze nagłośnienia.

Dziękujemy oczywiście Wam, drodzy Rodzice za waszą obecność, miłe słowa oraz piękne przygotowanie swoich Dzieci.

To był miły i bardzo radosny czas.

 

Copyright © Szkoła Podstawowa nr 56 im. Henryka Sławika w Katowicach