szklarski 01
W tym tygodniu klasy pierwsze wybrały się na wycieczkę do Muzeum Śląskiego. Uczniowie zamienili się w odkrywców i podążali tropem Tomka Wilmowskiego z opowiadań Alfreda Szklarskiego. Ciekawa scenografia prowadziła dzieci przez pięć kontynentów, przybliżając ich kulturę i przyrodę. Dzieci w trakcie tej niezwykłej podróży poznały wioskę Masajów, indiańskie znaki, dowiedziały się gdzie żyją leniwce.

Wielką atrakcją była możliwość poznania zwierząt występujących w lasach tropikalnych Ameryki Południowej i rozpoznawania różnych zapachów : kakaowca, wanilii, dzikiego cynamonu, pieprzu i ananasa. W czasie podróżowania dzieci mogły odpocząć i ogrzać się przy "ognisku" w tipi- namiocie Indian Ameryki Północnej. Ostatnim etapem podróży była Azja, a dokładnie zimna i mroźna Jakucja. Kończąc spotkanie, dzieci zaproszono do pięknej biblioteki z mnóstwem ciekawych przedmiotów i pamiątek z całego świata. Po drodze uczniowie zwiedzilj jeszcze Strefę Kultury i z uśmiechami na twarzy wrócili do szkoły!